top of page
 • giraffic

בניית אתרים WIX - עדכניים, יעילים ובטוחים.

בין מערכות רבות להקמה ועיצוב אתרים, מערכת בניית אתרים Wix היא זו שאני ממש אוהבת לעבוד איתה.

זו המערכת הטובה ביותר לעבודה מהירה ורזולטטיבית, שמאפשרת להגיע מהר לתוצאות ונותנת רוגע לגבי עתיד האתר.1. בניית אתרים ב wix - נדבר על המערכת היום (לעומת העבר), המערכת האופטימלית להקמת האתר או דף נחיתה.


אחרי יותר מעשור בתחום הקמת אתרים, כשהקמתי אתרים במגוון רחב של מערכות מ-joomla ועד wordpress, אני בוחרת בלב שלם במערכת בניית אתרים ב wix, בגלל 3 סיבות עיקריות:

 1. קלות. הקמת האתר נעשית עם מינימום התעסקות בכל מה שמסביב.

 2. קורת גג אחת. אין צורך לתאם בין גורמים שונים - אחסון, תוכנת בניה, תוכנת עיצוב ושלל תוספים חשובים נמצאים במקום אחד.

 3. גמישות/התאמה. ל wix יש מענה לצרכים של עסקים בגדלים שונים ובכל התחומים - כולל אתרי חנויות וירטואליות.


אמשיך עם הסיבות לבחור בניית אתרים ב wix לא רק בשביל הקמת אתר או דף נחיתה, אלא בשביל השימוש בכלי שיווק נוספים שהמערכת מעניקה:

 1. מערכת פתוחה, שימוש בקוד. למרות מה שנהוג לחשוב על wix, זו מערכת שמאפשרת שימוש בקוד. ניתן לשנות ולהוסיף פונקציות והתנהגויות באתר ע״י קוד. לכל אתגר ייחודי ומורכב אפשר למצוא פתרון בעזרת הוספת קוד.

 2. אוטומציות. למערכת יש מספר רב של אוטומציות. למי ששואל מה זה אוטומציה - זו שרשרת פעולות אוטומטיות שלא דורשות מעורבות של בעל האתר.

 3. כלים העומדים לרשותם של משתמשי wix במסלול ללא תשלום.

 4. כלים העומדים לרשותם של משתמשי wix במסלולי פרימיום.

 5. גדילה והתפתחות. מערכת בניית אתרים wix משתדרגת על בסיס יומי. צוות הפיתוח עובד על עדכון, שיפור והוספת פונקציות חדשות.

 6. אפשרות להשפיה - wix מקשיבה ללקוחות ועורכת מאות ״משאלי עם״ בקרב מומחי wix כמוני שמקימים אתרים בפלטפורמה הזו, מכירים אותה היטב ומבקשים הוספת פונקציות חדשות או שיפור של פונקציה קיימת. הבקשה שזוכה למקסימום הצבעות, נכנסת לפיתוח.

 7. שירות לקוחות. במידה ויש קושי בתפקוד של רכיב כלשהו באתר, יש כתובת אחת אליה אפשר לפנות, והתמיכה של wix מפתיעה במהירות ואיכות המענה.

 8. מרגש ש wix - פלטפורמה ישראלית, כחול-לבן, שהתרחבה לכל העולם וממשיכה לגדול.


ממשק ניהול אתרי וויקס
נוכל ליצור אתר מרהיב ויעילהחברה נוסדה בשנת 2006. היא השתמשה אז בטכנולוגיית פלאש ולגוגל היה קשה לעבוד איתה ולסרוק אתרים שנבהו בה, ומשם נובעת הדעה שקשה לקדם את אתרי wix בגוגל. במרץ 2012 wix הפסיקה לעבוד עם טכנולוגיית פלאש. מאז שבניית אתרים ב wix נעשית בטכנולוגיה החדשה והמקובלת כיום של HTML5, הקידום בגוגל נעשה בדיוק כמו קידום של אתר שלא נבנה בwix, ללא מגבלה או קושי.בנוסף לכל הכלים והפיצ׳רים, פלטפורמת בניית אתרים wix עושה לנו חיים קלים ונותנת ללא עלות (!!!) גישה ל:

 • מאגר עצום של תמונות איכותיות בכל נושא אפשרי

 • עריכת תמונות - גם תמונות שלא מתוך wix שהוספנו לאתר

 • מבחר רקעים

 • אוסף סרטוני וידאו - מריאליסטיים ועד אבסטרקטיים - לשיבוץ באתר

 • ממשק ליצירת סרטונים

 • ממשק ליצירת גרפיקה לעסק

 • פונטים בעברית, אנגלית ושפות אחרות, פלוס אפשרות להוסיף כך פונט רצוי מ-google fonts

 • מגוון רחב של צורות ואייקונים בכל הסגנונות

 • מאגר טמפלטים מוכנים (שניתן ורצוי לערוך, כמובן) לכל דף וכל אלמנט באתר

 • שילוב חוכמת AI בכתיבה ועריכת תוכן

 • אפליקציה לניהול אתר בעזרת הטלפון הנייד

 • הכי חשוב - מאגר מרשים של מאמרים-הדרכות מפורטים לגבי בניית אתרים wix - על כל פונקציה וכל כלי


מה יכול להיות יותר טוב מכל זה?!?

בגלל זה אני לגמרי מאוהבת בבניית אתרים ב wix (:2. נדבר על הבעלים של האתר ועל השיווק - מיליוני אתרים שנבנו ב wix מייצגים סקאלה רחבה של עסקים וחברות - מעסק של איש אחד ועד חברות ענק.


בואו נדבר על הגודל. ועל האיכות. מבחוץ לא ניתן לזהות אתרים שנבנו ב wix, הניראות שלהם עומדת בכל הסטנדרטים הגבוהים ביותר שיש היום.

מצד שני, כיום גם לא ניתן לזהות את גודלו של העסק לפי גודלו, סוגו, מורכבותו או איכותו של האתר. לחברה גדולה יכול להיות אתר קטן ופשוט ואילו לעסק קטן יכול להיות אתר גדול, מורכב ומפואר.

מיליוני עסקים ברחבי העולם ובישראל בוחרים ליצור את האתר שלהם עם Wix:
שופרסל אילת, אשטרום, לבנת פורן, פז גז, 4×4, פוקס, ג'וינט, מכון דוידסון, אוניברסיטת תל אביב, בוקינג.קום, צייס חברת האופטיקה וכו׳ וכו׳.


לטובת תגבור של התנועה לאתר ושל מעורבות הגולשים עם כלי SEO מובנים, מודעות פייסבוק, שיווק בדוא"ל ופוסטים חברתיים יש את שני הכלים:

 • הרשמת הגולש לניוזלטר וכל מה שקשור ל Wix Email Marketing (שיווק במייל).

 • ניהול Social Media Marketing (שיווק ברשתות חברתיות) מתוך המערכת.

כלים לקידום אתר
כלים לקידום אתר

האופציות ש(אולי) לא חשבת עליהן, וישנן במערכת:

בתוך אתרים שנבנו ב wix נוכל להקים מס׳ דפי נחיתה לשימושים רבים ומגוונים של קידום מוצר, מבצע או שירות ספציפי.

דפים אלה יכולים להיות מוצגים באתר או מוסתרים ממנו - לפי בחירתך ובהתאם לאסטרטגיה שיווקית של העסק.


בתוך האתר נוכל ליצור עבורך כרטיס‭ ‬ביקור‭ ‬דיגיטלי‭ ‬שניתן להעביר לכל איש קשר חדש.

בניגוד לכרטיסי ביקור דיגיטליים שניתן להקים בעזרת ספקים חיצוניים, כ״ב במערכת wix תהיה פתוחה מבחינה עיצובית - נוכל לעצב בהתאם לשפה העיצובית של האתר. וכן, זה ללא תשלום נוסף ובלי הגבלת זמן.


אפשרות ליצור צ׳אט שיפגוש את הגולש באתר ויאפשר לו עוד צורת התקשרות איתך. זה מה שיזכירו לך כל פעם שתהיה לך שיחה עם נציגי wix - הם מאמינים שצ׳אט משפר במיידי את הקשר עם כל מי שנכנס לאתר ועוזר לך להפוך גולש ללקוח.


הזכרתי קודם את ממשק ליצירת סרטונים. זו אפשרות ליצור סרטון שיווקי מחיבור של תמונות, קטעי וידאו ומלל. סרטון שיווקי זה, עם שלל אפקטים ועם המסר העיקרי שחשוב לך להעביר - זה סרטון שכמובן, ניתן למקם באתר, אך מה שחשוב - גם ניתן להוריד אותו למחשב ולפרסם ברשתות חברתיות. בונוס קטן לשיווק בלי השקעה כספית נוספת.


אתרים שנבנו ב wix אינם רק אתרים, אלא אשקול שלם של כלי שיווק.


מה שיפה עוד יותר, זה שמערכת בניית אתרים Wix נותנת לך לא רק כלים (שכאמור, מתחדשים בכל יום), אלא גם רעיונות לקידום העסק במגוון רחב ביותר של רבדים ודרכים.

צילום מסך עם עדכוני מערכת
עדכונים שיוצאים כל יום


האיכות‭ ‬של‭ ‬האתר‭ ‬לא נמדדת‭ ‬לפי‭ ‬יופיו‭ ‬או ‬מצבור‭ ‬פתרונות‭ ‬טכנולוגיים‭ ‬מתקדמים שבו, אלא‭ ‬לפי‭ ‬התועלת‭ ‬שלו‭ ‬ולפי‭ ‬יכולתו‭ ‬לספק‭ ‬ערך‭ ‬מוסף‭,‬ לגייס‭ ‬לקהל‭,‬ לשמור‭ ‬על‭ ‬מעורבות‭ ‬ולהפנות‭ ‬פעולות‭ ‬או‭ ‬להשיג‭ ‬מכירות‭ ‬או‭ ‬מטרות‭ ‬אחרות‭ ‬שהוגדרו‭ ‬לו‭. ‬


3. נדבר על Wix בניית אתרים מבחינת קידום בגוגל. נחשוב על הגולשים = נחשוב על הלקוחות העתידיים שלך.


למרות מה שמדי פעם אומרים תומכי פלטפורמות אחרות, ב wix בניית אתרים יש בדיוק את אותם הכלים לקידום בגוגל שישנם לwordpress, webflow וכל מערכת אחרת.

יצא לי לשמוע פעם ״גוגל אוהב אתרי wordpress״.

האם באמת יש סוג כלשהו של מערכת להקמת אתרים שגוגל אוהב אותה ומקדם רק מעצם חיבתו הרבה למערכת בה האתר הוקם? לא, לצערי, לא. גוגל אוהב אתרים שהוא מבין. הוא אוהב את האיכות הטכנית, המבנית של האתר שנבחנת ע״י הזחלנים שלו (סוג של רובוטים שסוקים את הרשת) שהאתר עונה על הדרישות של האלגוריתם המסתורי שלו שמשתנה ומתעדכן כל הזמן.

הדבר השני שגוגל אוהב - אתרים שהגולשים אוהבים. מה זה אומר ״אוהבים״? אם הם שוהים באתר זמן רב, מדפדפים בין העמודים, לוחצים על הכפתורים, צופים בסרטונים, קוראים את המאמרים או את הפוסטים בבלוג והכי חשוב אם הם מבצעים פעולות - פונים דרך ״צור קשר״, משתפים הפוסט/המאמר מתוך האתר החוצה, לרשתות חברתיות ועד הרכישות בחנות.

התנהגות הגולשים באתר מלמדת את גוגל שהאתר נותן מענה טוב למה שהגולש חיפש.


פלטפורמת wix בניית אתרים מספקת את כל התשתית לקידום האתר ואת כל הכלים הדרושים בשביל שכל הסריקות של גוגל יצאו תקינות. *בשורות הבאות יהיו כמה מונחים משעממים מתחום הseo שלחלק מכם יראו כמו סינית. אז דלגו עליהם

זה חשוב לקידום טוב של כל אתר וכדאי שתכירו את המונחים לפחות בשמם.

 • כותרות במדרג היררכי מH1 ועד H6

 • פסקאות במדרג היררכי מ Paragraph 1 ועד Paragraph 3

 • הגדרות Alt לתמונות

 • Title tag לכל עמוד

 • Meta Description לכל עמוד

 • Breadcrumbs

 • Categories

 • Tags

 • שליטה על מבנה ה url, כולל שילוב של מבנה קבוע עם משתנה פר דף

 • התאמת האתר לגלישה ממסכי מובייל

 • אפשרות של מניעת סריקת עמודים ואינדוקס ע״י גוגל

 • התאמת תצוגה של עמודי האתר לשיתוף ברשתות חברתיות

 • חיבור לGoogle Analitics למעקב אחרי הביצועים של האתר לצד הכלי של SEO מובנה בתוך המערכת של wix. יש הבדלים בין המערכות ולכן יש בעלי אתרים ו/או אנשי קידום שעוזרים לקדם את האתר שבוחרים לשלב את שתי הצורות של ניתוח הנתונים


מה שראוי להתייחסות מיוחדת, זה האשף הקידום האורגני עם הנחיית מערכת wix בניית אתרים עם התאמה ל SEO. ניתן להעזר בו מהשלב הראשון של הקמת האתר ובזמן הבניה. ל wp יש את yoast, אך הוא דורש התקנה נפרדת ומתעדכן בלי תיאום עם המערכת. בwix האשף הוא חלק אינטגרלי מהממשק ואין צורך לעדכן או להתאים אותו לאתר באף שךב.

ובכן, אחרי שהכל בנוי וגם מוגדר נכון, ניתן להיעזר באפשרויות האופטימיזציה של Wix למנועי חיפוש (SEO)


למי שמאמין בפלאים ופתרונות אינסטנט - עדיין נדרשת עבודה רבה כדי למלא את האתר בתוכן איכותי ורלוונטי שהגולשים ישמחו לקבל.

צריך תוכן איכותי שנותן ערך - טיפים, המלצות, חשיפת תהליכי עבודה וכו׳ וכו׳.
4. נדבר על העתיד של האתר. בניית אתרים Wix מבחינת עדכוני העיצוב והתוכן ונוחות תחזוקה עתידית שוטפת.


אבטחת המידע של משתמשים ב-Wix ובשירותים שלה

יש הרבה אפליקציות שנוצרו ופותחו בתוך מערכת בניית אתרים wix ואפליקציות רבות של חברות חיצוניות.

חלקן ללא עלות, חלקן בתשלום חד-פעמי, חלקן בתשלום חודשי, חלקן עם אופציות משולבות של מסלולי מינימום בחינם ועם הרחבת הכלים שבתשלום.

ממשק וויקס, אופציות
האופציות שיש במערכת וויקס

בונה אתרים עם פז״מ בתחום הקמת אתרים (אצלי זה מעל עשור!) יודע לא רק מה נכון ומתאים היום, אלא גם איך להתאים את האתר למידה או שתי מידות של גדילת העסק קדימה, עם ראיה עתידית וחשיבה על הנוחות שלך בשנים הבאות ובשלבים הבאים.

השתייכות לקהילות בוני אתרים - עם שיתוף יומ-יומי של ידע ושיטות עבודה שנבדקו והוכיחו את עצמן, רכישת כלים חדשים לטובת טיוב חווית המשתמש של הגולש באתר, מאפשרים ליצור אתר איכותי ומעודכן מבחינה טכנולוגית שמביא את התוצאות הרצויות.לכל מוצר דיגיטלי יכול להיות באג זה או אחר, קטן או גדול, בפרק זמן זה או אחר, כזה שחולף או כזה שלא מסתדר מעצמו. לכל בעל אתר יכול לקרות מצב של באג כלשהו.

טוב לדעת מראש שבמצב המלחיץ הזה למערכת בניית אתרים wix יש תמיכה עם מענה מהיר וצוות מפתחים שידאג למצוא את מקור הבאג ולהחזיר את האתר למצב התקין.

תראו מה קיבלתי כשלא ענו לי רק אחרי חצי שעה ולא במיידי:

צילום מסך - מייל עם התנצלות
מייל עם התנצלות ממערכת וויקס

ואחרי שיחות תמיכה (לפעמים ממש ארוכות) תמיד יש סקר על טיב השרות שקיבלתי ולרוב יש גם בדיקה לגבי נושאי שיחה ועדכוני פתרון במייל שמגיע לאחר מכן:

מייל מוויקס, סקר
סקר שוויקס עושים אחרי שיחת תמיכה


אני wix partner - לא שותפה ברווחים של החברה, לצערי, אלא מומחה מוסמך שwix רואה בו יוצר איכותי להקמת אתרים בפלטפורמה, ומבחינתם גם סוג של פרטנר. וכפרטנר, אני מקבלת על בסיס שבועי עדכונים על הכלים החדשים שפיתחו לטובת כל מי שיש לו אתר ב wix.

לפעמים זה עדכון או שיפור קטן שמעשיר את האתרים או מקל על העבודה עם הממשק. לפעמים זו ממש בשורה וקפיצה מטורפת ביעילות. תמיד מסקרן, מרגש ובעיקר מרגיע.

למה ״מרגיע״? כי לי הכי חשוב לדעת שהחברה שאני בוחרת לעבוד על המערכת שלה, כאן כדי להשאר. זה קודם כל. ומעבר לזה, היא כאן כדי להשתפר ולשפר לנו את חוויית השימוש באתרים. גם לטובת מי שמאחורי הקלעים של האתר וגם (בעיקר) לטובת הגולשים שבאים במגע עם האתרים.

חשוב לי שגם האתרים שבניתי לפני הרבה שנים באמצעות מערכת בניית אתרים wix, עדיין יהיו תחת אחריות של החברה, עם סוג של ״השגחה עליונה״ לעת הצורך.


עדכונים ש wix מפרסמת נוגעים גם לצדדים הטכניים ועיצוביים וגם להיבטים כלל עסקיים של התנהלות נבונה ויעילה.

חשיבה נכונה שעומדת מאחורי שימוש בפיצ׳ר או יישום זה או אחר, מכפילה פי כמה וכמה תוצאות ומקצרת תהליכים.
5. נדבר על Wix חנות אינטרנטית - גם למכירת מוצר בודד וגם לחנות עם אלף פריטים למכירת מוצרים, שירותים, שעות ייעוץ, טיפולים וקורסים וכל מה שתרצו למכור.


כשמדברים על Wix חנות אינטרנטית, מתכוונים לא רק לחנות למכירת מוצר פיזי.

מבחינת המערכת, כל דבר שיש בו צורך במכירה ורכישה של משהו תמורת תשלום ועצם התשלום, זו חנות.

ניתן לבנות חנות למכירת קורסים מקוונים, אז המערכת תציע אופציות שרלוונטיות למוצר דיגיטלי.

ניתן ליצור מכירת שירות בודד וגם מכירת חבילות שרות.

למשל, ליצור אפשרות לתשלום עבור קביעת שעת ייעוץ אצל מאמן עסקי או סדרת טיפולים אצל מטפל.


ניתן להגדיר את כל הדרוש לתיאור המוצר: עלות, מפרט טכני, תמונות, חלוקת מוצרים לסוגים וקטגוריות, מבצעים, הגדרת פריט כרב-מכר, מצב המלאי, תנאיי רכישה, אספקה וכו׳

ממשק ניהול מוצרים בחנות באתר וויקס
ממשק ניהול מוצרים בחנות באתר וויקס

בממשק wix חנות אינטרנטיתי ש עגלות, עגלות נטושות, אופציות להצגה לפי קטגוריות, סינון (למשל, הצגת מוצרים מהזול ליותר יקר או להיפך) וכל מה שנחוץ או רצוי לחנות גדולה ומתפקדת.

מערכת wix חנות אינטרנטית מתחברת למס׳ חברות שנותנות שרותי סליקת אשראי, וכך כל מכירה באתר תוכל להתבצע באופן אוטומטי, ולך לא יהיה צורך לדאוג לסליקה ידנית. גם החשבונית ומכתב ״תודה שרכשת״ יצאו אוטומטית ויגיעו למייל של הקונה.למי שתוהה אם מערכת בניית אתרים Wix מתאימה לחנויות גדולות, אז כן, היא אכן מתאימה. יש לא מעט חנויות גדולות שנבנו על המערכת הזו.


למשל, סניף בוטיק של סופרסל-אונליין באילת (בניה ופיתוח של Wix monster).המערכת של wix מאוד עשירה ויעילה כבר היום לכל סוגי האתרים - מאתר תדמית קטן ועד אתר-חנות גדול ומורכב, והיא תהיה עוד יותר טובה וחזקה מחר.
>> לקבלת הצעת מחיר, ניתן לחייג לטל׳ 052-4624886 <<Comments


bottom of page