שאלון מיקוד מ-ת-נ-ה !

שאלון מיקוד מ-ת-נ-ה !

הרבה לפני שניגשים למיתוג (יצירת המארז החיצוני) או ליצירת התוכן – מילולי או עיצובי – לחברה או עסק, יש לשאול את השאלות הנכונות. כאלה, שאם מתעמקים ועונים עליהם עם כל הכנות, יוכלות לשמש כבסיס מספיק חזק ואיכותי כדי להחזיק עליו את המיתוג ובעצם, את השיווק כולו.

השאלות האלה, לרוב הן המאתגרות עד הקשות ביותר לכל בעל עסק, כי או שהן נוגעות בנקודות די רגישות, או שדורשות התמודדות עם היבטים חמקמקים כמו החוזקות, החולשות ויותר מזה – שאלת הייחודיות.

התשובות מסוג ה״אנחנו מקצועיים, אמינים, שרותיים ועם מחירים הכי הוגנים״, לא תופסות כי הינן כלליות מדי, ונמנות על המאפיינים הבסיסיים שכל לקוח מצפה לקבל אותם מכל ספק שנמצא בשוק.

חלק מהקושי נובע מהצורך לבחור ״מה אנחנו כן״ לעומת ״מה אנחנו לא״, ומההתגברות על המצב בו לא מצליחים לנקוב בשום ייחודיות, ומשם ההבנה שצריך לייצר אחת.

כמה שהמיקוד העסקי ברור יותר וחד יותר, ככה קל יותר ומהיר יותר יהיה תהליך עבודה של כל מה שממתג, מעצב או קופירייטר, והחומרים שיספקו, יהיו יעילים יותר.

כמה שהבידול יהיה שונה ומדליק יותר, ככה למסר השיווקי יהיה ביטוי חזק יותר, נוגע יותר ומשפיע יותר.

וכבונוס – לבעל העסק שישקיע מחשבה בלמצוא את התשובות הנכונות לו לשאלות, יהיה ברור יותר, מה המסלול הקצר ביותר לתוצאות מקסימליות של כל מהלך שיווקי.
וכמו שהיו אומרים פעם: ״מי שמתמקד, מתקדם״.

מצורף כאן שאלון אפיון לחברה או עסק – קובץ pdf להורדה, כדי שיהיה לכם קל יותר ובטוח יותר לגשת לכל מה שקשור לשיווק העסק – ממיתוג, יצירת חומרים פרסומיים ועד הקמת אתר אינטרנט.
ולא, בשביל לקבל את הקובץ, לא חייבים למלא שום טופס, למסור מייל או לעשות לייק לדף עסקי של הסטודיו, למרות שתמיד נעים לקבל פידבק או פרגון (:
במידה וההורדה לא מצליחה, ניתן לעשות print screen ולעבוד איתו. בהצלחה!

השארת תגובה